Bitcoin Drop Squeezes Out Weak Derivatives Positions – And That May Be a Good Thing

Ostatni spadek cen Bitcoin Billionaire ma srebrną podszewkę – wymusił słabe ręce na rynku instrumentów pochodnych i potencjalnie otworzył drzwi do bardziej zrównoważonego rajdu do ostatnich szczytów.

Górna krypto waluta pod względem wartości rynkowej spadła o ponad 3,5% do poziomu bliskiego 11 100 dolarów we wtorek, według indeksu cen Bitcoinów CoinDesk.
Spadek cen wywołał likwidację sprzedaży, wymuszoną likwidacją długich transakcji, wartych prawie 50 milionów dolarów w transakcjach typu perpetuals (futures bez wygaśnięcia) notowanych na giełdzie kryptokurrency BitMEX, według źródła danych Skew.

Likwidacje sprzedaży BitMEX (przymusowe zamykanie pozycji długich)

„Pozytywnym aspektem wczorajszego posunięcia było to, że usunęło to wiele słabych dźwigni finansowych,“ powiedział w telegramie QCP Capital z Singapuru, w nawiązaniu do wieczystej likwidacji.
„Słabe longs“ to termin używany do określenia handlowców, którym brakuje zaufania lub środków do utrzymania aktywów na długi okres czasu. Zazwyczaj jest to tłum sprzedawców detalicznych, który wychodzi z rynku lub jest wypierany na niewielkie wysypiska cenowe lub pompy.

Rynki często wymykają się słabym rękom z tymczasowym obniżeniem cen w następstwie silnych wybuchów, takich jak niedawny ruch Bitcoin’a powyżej 12,000 dolarów.
Po wtorkowym spadku cen, koszt utrzymywania długich pozycji w BitMEX perpetuals, reprezentowany przez „stopę finansowania“, znormalizował się.

Stopa finansowania jest mechanizmem używanym do powiązania ceny kontraktu perpetuals z ceną spot.
Wysoka stopa finansowania zniechęca nowych inwestorów do wejścia na rynek, a dotychczasowych posiadaczy do zwiększania swoich pozycji długich.
„Niestabilnie wysoka stopa finansowania została zepchnięta z powrotem do typowego poziomu bazowego 11% zannualizowanego“ – powiedział QCP Capital.
Stopa finansowania wzrosła do poziomu powyżej 60% w ujęciu rocznym 18 sierpnia, kiedy Bitcoin przekroczył 12.000 dolarów.

W rezultacie, może pojawić się silniejsza presja na zakup, co doprowadzi do ponownego testu ostatnich rekordów powyżej 12 000 dolarów.
Bitcoin obecnie handluje prawie 11,400 dolarów.